Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 
 

Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024


1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…

2. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Trwamy „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Wieczorną Eucharystię odprawiamy o Najświętszym Sakramencie, na zakończenie której odbywa się procesja wokół kościoła,. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami z naszych ogrodów i działek.

4. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz.17 00. W tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Adoracja Naj. Sakramentu od godz. 16 00 i okazja do spowiedzi.  Odwiedziny chorych od godz. 15 00.

5. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 8 30.

6.  Msze św. w tym tygodniu w naszym kościele: we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 17 00, sobotę msza św. o godz. 8 30. W poniedziałek mszy św. nie będzie.


7. Intencje mszalne....

8. Prasa katolicka, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

9.  8 czerwca odbędzie się Festyn Parafialny.

Spotkanie dla organizatorów jest w 5 czerwca w środę o godz. 18 00.
„cegiełki”  po 20 zł i 50 zł. Każda cegiełka bierze udział w losowaniu nagród adekwatnie do  ich wartości.  Cegiełki - rozprowadzane są, po każdej mszy świętej w przedsionku kościoła. Odbędą się również licytacje. Na dzień Festynu potrzebne będą ciasta i sałatki do grilla. Prosimy o zapisywanie się na listy, które są wyłożone na stoliku.Serdecznie zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w tym festynie.   Staramy się o sponsorów,  bo liczymy na atrakcyjne nagrody jak było poprzednio.
Cały dochód przeznaczony jest na dach budynku parafialnego.  

10.Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.
Zmałych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ogłoszenia duszpasterskie
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26. 05. 2024 r.

1.Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy . Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób. - Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

2. W dzisiejszą  niedzielę w Słupsku odbędzie się  Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 11 00 przed kościołem św. Maksymiliana  od strony ul. Piłsudskiego, a zakończy Mszą św. o godz. 13 00 w kościele mariackim. Uczestników Marszu prosimy o ubranie się na biało.

3. W Uroczystość Bożego Ciała   jest Rocznica I Komunii św. na mszy św. o godz. 10 00. Spowiedź dla dzieci z rocznicy jest w poniedziałek od godz. 16 00.

4. W czwartek, 30 maja , będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem  Bożego Ciała . Msze Święte tego dnia o godz. 8 00 i 10 00 Po mszy św. o godz. 10 00 wyruszy z kościoła procesja Bożego Ciała.  Przejdziemy kolejno ulicami : Migdałową, Wiśniową do  ulicy Ogrodowej , następnie ulicą Agrestową, Spacerową i Rzemieślniczą. Na zakończenie procesji, ul. Kościelną wrócimy do kościoła .W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję  Bożego Ciała mieszkańców ulic> I
I - ołtarz,  na ulicy Migdałowej koło domu nr 11a. Ołtarz ten przygotowują mieszkańcy ulicy Migdałowej.
II – ołtarz,  ulica Wiśniowa naprzeciwko domów nr 14 i 15. Ołtarz ten przygotowują mieszkańcy ulicy Wiśniowej.
III – ołtarz na skrzyżowaniu ul. Spacerowej i Agrestowej.   Ołtarz ten przygotowują  mieszkańcy ul. Spacerowej i Agrestowej.
IV -  ołtarz  na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Rzemieślniczej / koło poczty / ołtarz ten przygotowują mieszkańcy ulicy  Rzemieślniczej i Pogodnej. Od IV - Ołtarza procesja powróci do kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, chorągwi , baldachimu , udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków, oraz Służbę liturgiczną.

5. Msze św. w tym tygodniu w naszym kościele: w  poniedziałek,  środę i  w piątek o godz. 17 00,  sobotę msza św. o godz. 8 30.  We wtorek mszy św. nie będzie.

6. Intencje mszalne....

7. Prasa katolicka , Gość Niedzielny.

8.  8 czerwca odbędzie się  Festyn Parafialny.  - Spotkanie dla organizatorów jest w poniedziałek o godz. 18 00. Są „cegiełki”  po 20 zł i 50 zł. Każda cegiełka bierze udział w losowaniu nagród adekwatnie do  ich wartości.  Cegiełki -   rozprowadzane są, po każdej mszy świętej w przedsionku kościoła. Odbędą się również licytacje.  Zaczynamy od dzisiejszej niedzieli i przez dwie kolejne niedziele oraz Boże Ciało. Na dzień Festynu potrzebne będą ciasta i sałatki do grilla. Prosimy o zapisywanie się na listy, które są wyłożone na stoliku. Serdecznie zapraszamy wszystkich  do czynnego udziału w tym festynie. Staramy się o sponsorów, bo liczymy na atrakcyjne nagrody jak było poprzednio. Cały dochód przeznaczony jest na dach budynku parafialnego.  Jak zwykle  pomoc naszych parafian jest niezbędna i nieoceniona.


Ogłoszenia duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego - 19. 05. 2024 r.

1.  Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.


2. Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza Św. tego dnia o godz. 17 00.


3. W przyszłą niedzielę w Słupsku odbędzie się  
Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 11 00 przed kościołem św. Maksymiliana  od strony ul. Piłsudskiego, a zakończy Mszą św. o godz. 13 00 w kościele mariackim. Uczestników Marszu prosimy o ubranie się na biało.

4. W Boże Ciało będzie Rocznica Pierwszej Komunii św. na mszy św. o godz. 10 00.


5. W czwartek, 23 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne


6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.


7. 8 czerwca odbędzie się długo oczekiwany przez nas wszystkich Festyn Parafialny.

Są już  „cegiełki” po 20 zł i 50 zł. Każda cegiełka bierze udział w losowaniu nagród adekwatnie do  ich wartości.  Cegiełki -   rozprowadzane są, po każdej mszy świętej w przedsionku kościoła. Odbędą się również licytacje.  Zaczynamy od dzisiejszej niedzieli i przez dwie kolejne niedziele oraz Boże Ciało.  Na dzień Festynu potrzebne będą ciasta i sałatki do grilla. Prosimy o zapisywanie się na listy, które są wyłożone na stoliku. Serdecznie zapraszamy wszystkich  do czynnego udziału w tym festynie, jeśli ktoś  ma  propozycje na  festyn , - zapraszamy.  Staramy się o sponsorów,  bo liczymy na atrakcyjne nagrody jak było poprzednio.
Cały dochód przeznaczony jest na dach budynku parafialnego.  Jak zwykle  pomoc naszych parafian jest niezbędna i nieoceniona.


8.  Msze św. w tym tygodniu w naszym kościele: w  poniedziałek , wtorek,  środę,  czwartek, i  w piątek o godz. 17 00,  sobotę msza św. o godz. 8 30.  


9.   Intencje mszalne .

10.  Prasa katolicka -   „Gość Niedzielny ”


11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli
                                                                          


                                                                                                                                                          Ks. proboszcz Mirosław Konieczny

                                                                                                                                                           Tel. 605 369 838
Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie - 12. 05. 2024 r.


1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie i uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.
W przyszłą niedzielę jest uroczystość Zesłania Ducha św.

2. W  sobotę, 11 maja, odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczynamy - Biały tydzień . Msze św. w Białym tygodniu dla dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku włącznie o godz.17 00. W poniedziałek msza św. w int. nauczycieli i wychowawców, we wtorek - w int. rodziców,  rodziców chrzestnych oraz rodzeństwa, w środę - za babcie i dziadków, w czwartek o nowe powołania kapłańskie i zakonne,  w piątek- za zmarłych z rodzin.  Dziękuję rodzicom  za dar na remont dachu budynku parafialnego suma wyniosła 7650 zł.  

3. W przyszłą niedzielę jest Zesłanie Ducha Świętego. W najbliższą sobotę 18 -tego maja zapraszamy na Mszę św. wigilijną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego
o godz. 17 00. Po mszy odbędzie się modlitewne czuwanie z udziałem młodzieży a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania – „ Jezus na Ciebie czeka "

4. W piątek 17 maja o godz. 18 30 jest spotkanie dla osób, które wyraziły chęć wyjazdu na pielgrzymkę do Włoch tym roku w  październiku.

5.  W poniedziałek, 13 maja, jest wspomnienie Naj. Maryi Panny z Fatimy. Zapraszam na nabożeństwo Fatimskie o godz. 20 00,  będziemy modlić się za nasze rodziny , za naszą ojczyznę  i o pokój dla świata.

6. Festyn parafialny odbędzie się 8 czerwca. Spotkanie przygotowujące organizatorów jest w tym tygodniu czwartek o godz.18 00. Od przeszłej niedzieli będą rozprowadzane cegiełki, podczas  Festynu z pośród tych cegiełek będą rozlosowane nagrody rzeczowe.  
W zorganizowaniu Festynu pomoże nam Gminny Ośrodek Kultury. Dochód z Festynu przeznaczony będzie na dach budynku parafialnego.

7.  Msze św. w tym tygodniu :od poniedziałku do soboty o godz.  17 00.  

8.   Intencje mszalne.

9.  Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

10. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni, oraz przekazane na remont dachu. Ofiary które wpłynęły stanowią  sumę 42 850 zł.

11. W nowym tygodniu niech Pan Bóg błogosławi .


Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
Ogłoszenia duszpasterskie

VI niedziela wielkanocna - 5. 05. 2024 r.


1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.  

2. W czwartek jest spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz wszystkich, którzy chcą wspomóc zorganizowanie Festynu Parafialnego, który odbędzie się 8 czerwca.

3. W najbliższą sobotę, 11 maja w naszej parafii odbędzie się  uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. dla kl. III c o godz. 10 00, kl. III b o godz. 12 00, kl. III a o godz. 14 00.Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

4. W tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Komunii św. :We wtorek  o godz. 17 30  - kl. III a,   o godz. 18 30 -  kl. III b W środę kl. III c - o godz. 17 30.

- W czwartek jest spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin od godz. 15 00. Od godz. 15 00 kl. III c,  od godz. 15 30 kl. III a, od godz. 16 00 kl. III b. Sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła według ustaleń rodziców. -W piątek o godz. 17 00 jest odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

5.  Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 8 30,  we wtorek, środę, czwartek i piątek  o godz. 17 00 .  w  sobotę - msze  I komunii o godz. 10 00, 12 00 i 14 00.

6. Intencje mszalne.

7. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.W tym tygodniu patronują nam :W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny.

10. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanienaszej świątyni. Dziękuję za wpłaty na dach budynku parafialnego .

11. W nowym tygodniu niech Pan Bóg udzieli wam obitych łask Bożych .

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCY - 28 kwietnia 2024 r


1.W środę rozpoczynamy  miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo majowe, w dni powszednie po mszy św., a w niedzielę po mszy św. o godz. 10 00.


2. W środę 1 maja w naszej parafii jest - Odpust św. Józefa Rzemieślnika. Uroczysta msza św. odpustowa jest o godz. 10 00. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Mieczysław Radochoński ,  proboszcz parafii w Gardnie Wielkiej .

3.W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.10 00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.


4. 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8 00 i 10 00

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
-  wyjątkowo w tym miesiącu - w czwartek odwiedziny chorych od godz. 15 00.
- w sobotę  nabożeństwo ku czci Matki Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 8 30.

7. W tym tygodniu patronują nam:  W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.
W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.
W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła
W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.


8. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek  o godz. 8 30 , we wtorek i czwartek o godz. 17 00.  W piątek  o godz. 8 00 i 10 00 w sobotę - msza św.  o godz. 8 30 .
 
9. Intencje mszalne.

10. Prasa katolicka : Gość Niedzielny


Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego