Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 
 

Ogłoszenia duszpasterskie
3 Niedziela Wielkiego Postu 3. 03. 2024 r.

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś  o godz. 11 30 - Gorzkie Żale ,  w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17 30
- dla dzieci o godz. 16 00
- dla młodzieży w piątek 8 marca  o godz. 19 00 jest Wielkopostne Czuwanie Młodych w kościele Mariackim w Słupsku.

2. W drugą niedzielę Wielkiego Postu  – w  Dzień  Solidarności z misjonarzami,  zebraliśmy 620 zł   na wsparcie dzieł misyjnych.  

3.W piątek 15 marca organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przewidziane są 4 trasy :  „z Serca do Zbawiciele w Ustce" oraz 3 trasy : „ z NSJ do NSJ w Słupsku. Rozpoczęcie w kościele NSJ w Słupsku o godz. 19 45. Zapisy : www.edk.org.pl  i  facebook.com/SLUPSK.EDK.
   
- W Siemianicach  w piątek 22 marca  odbędzie się  Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii  o godz. 19 00.  

4. W dzisiejszą niedzielę po mszy św.  o godz. 12 00 jest spotkanie parafialnego zespołu Caritas .

5. Do  niedzieli do Palmowej włącznie,  przed kościołem  zbierana jest  ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.

6. W środę 6 marca msza św. o godz. 17 00, a po mszy  odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu Bierzmowania z kl. VIII.

7. W czwartek 7 marca  po mszy św. o godz. 17 00 jest spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

8. Msze św. w tym tygodniu : W poniedziałek i w sobotę o godz. 8 30,  we wtorek,  środę,  czwartek i w  piątek godz. 17 00.

9. Prasa katolicka : „ Gość  Niedzielny  ” i  „ EXTRA  GOŚĆ ”.

10. Intencje mszalne.

11. W dzisiejszą niedzielę po mszy św. o godz. 12 00 odbędzie się losowanie nagród za nabyte cegiełki na dach budynku parafialnego.  Będzie wylosowanych 5 nagród + główna nagroda.  Zapraszamy na losowanie !

12. Jest możliwość przekazania 1,5 % Twojego podatku na budynek parafialny . Aby to zrobić trzeba przekazać na Caritas Diecezji Koszalińsko-kołobrzeskiej KRS 0000274950 i koniecznie musi być dopisek Parafia Siemianice. Łącznie zebraliśmy już na dach 19 300 zł. Serdecznie dziękuję  parafianom za składane ofiary w kościele i na konto parafialne,-  nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /

 
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Wielkiego Postu 25. 02. 2024 r.


  
1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu jest Przemienienie na górze Tabor.

2.  Druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Dzisiaj będzie można  wesprzeć to dzieło ofiarą  złożoną na tacę.  

3. W piątek po mszy św. jest nabożeństwo   Drogi Krzyżowej.  

   
W każdą niedzielę Wielkiego Postu  jest  nabożeństwo  Gorzkich  Żali o godz. 11 30 i  okazja do  spowiedzi św.  

4. W przyszłą niedzielę po mszy św.  o godz. 12 00 jest spotkanie parafialnego zespołu Caritas .

5.  Od dzisiejszej  niedzieli do Palmowej włącznie,  przed kościołem  zbierana jest  ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.

6. W środę o godz. 18 00 odbędzie się spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z kl. I szkoły średniej.-Spotkanie z kandydatami do sakramentu Bierzmowania w czwartek po mszy św. o godz. 17 00 - Sakrament bierzmowania  w naszej parafii jest 22 kwietnia.

7. Msze św. w tym tygodniu : W poniedziałek i w sobotę o godz. 8 30,  we wtorek,  środę,  czwartek i w  piątek godz. 17 00.

8. Prasa katolicka „ Gość  Niedzielny  ”, „ Mały Gość Niedzielny”.

9. Intencje mszalne.

10. Pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 15 00 Nabożeństwo i msza św. Do Najś. Serca Pana Jezusa. W piątek od godz. 15 00 odwiedziny chorych.

11. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12 00 odbędzie się losowanie nagród za cegiełki nabyte na dach budynku parafialnego.  Będzie wylosowanych 5 nagród,  zapraszamy na losowanie.

12. Serdecznie dziękuję  parafianom za składane ofiary w kościele i na konto parafialne,-  nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /. Jest możliwość przekazania 1,5 % Twojego podatku na budynek parafialny . Aby to zrobić trzeba przekazać na Caritas Diecezji Koszalińsko-kołobrzeskiej KRS 0000274950 i koniecznie musi być dopisek Parafia Siemianice.
 
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli i zdrowia.
Ogłoszenia duszpasterskie
1.Niedziela Wielkiego Postu 18. 02. 2024 r.


1.Pierwsza niedziela Wielkiego Postu jest jak gdyby jego drugim początkiem tego okresu dla tych, którzy nie wzięli udziału w Środę Popielcową. Cały Kościół rozpoczął 40-dniową pokutę, której dobre przeżycie prowadzi  do prawdziwego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem . Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez modlitwę . Pamiętajmy o wyrzeczeniach i umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki  Post.  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu.

2. Pomocą w tym mogą być wielkopostne akcje CARITASU, na przykład „Jałmużna postna", gdzie do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można składać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. W skarbonki można zaopatrzyć się są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Akcja trwa do Niedzieli Palmowej.

3. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w tym tygodniu czwartek o godz. 18 00.

4. W piątek  po mszy św. jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla dzieci Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16 00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży  w piątek po mszy św.  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 11 30.

5. Od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej  przed kościołem będzie zbierana  ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.

6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ofiary  będą składane do specjalnie przygotowanej skarbonki.

7. Msze św. w tym tygodniu : W poniedziałek i wtorek  o godz. 8 30 , w środę,  czwartek i piątek  o godz. 17 00. w sobotę o godz. 16 00.


8.  Intencje mszalne.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne
/ nr konta  25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /
na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni. W każdą niedzielę przy wyjściu z kościoła można nabywać cegiełki na dach, które wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych w pierwszą niedzielę marca .

10. Wszystkim życzę obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.  

ks. proboszcz Mirosław KoniecznyOgłoszenia duszpasterskie

6 niedziela zwykła - 11. 02. 2024 r.

1.W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas  Mszy Świętej o godz. 10 00 udzielony będzie  sakrament chorych.

2.W najbliższą środę, 14 marca, rozpoczniemy  Wieki Post okres przygotowania do świąt Wielkanocnych .

Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele o godz. 8 30  i o godz. 18 00. Przypominam , że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

3.W  piątek , rozpoczniemy  nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po mszy św. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali . Będą odprawiane w każdą niedzielę o godz. 11 30.    Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Przez cały Wielki Post należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

4.CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Będziemy o nich informować na bieżąco, o jednej już dziś chcemy powiedzieć: chodzi o „Jałmużnę postną” – do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. W skarbonki można zaopatrzyć się w parafialnym oddziale organizacji; tam też prosimy je oddać na zakończenie czasu pokuty i przemiany – najlepiej do Niedzieli Palmowej. W środę Popielcową jest zbiorka do puszki Caritas na Ukrainę.

5.Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek  o godz. 8 30, we wtorek , czwartek i piątek o godz. 17 00, w środę o godz. 8 30 i 18 00, w sobotę o godz. 16 00.  


6..  Intencje mszalne ......

7.
Prasa katolicka – Gość Niedzielny .

8.Na dach budynku parafialnego, w ubiegłym tygodniu w pierwszą niedzielę miesiąca do puszki zebraliśmy 447 zł. , była też ofiara indywidualna -  1 000 zł. , wpłyneły również ofiary na konto parafialne.   Razem na koncie parafialnym na ten cel jest już 15 000 tys. zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie. . nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / W każdą niedzielę przy wyjściu z kościoła można nabywać cegiełki na dach , które wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych w pierwszą niedzielę marca .

9. W nowym tygodniu -   niech Pan  Bóg Błogosławi.

Ks.  Proboszcz Mirosław Konieczny      Tel. 605 369 838
                                                                                                                             Ogłoszenia duszpasterskie
niedziela zwykła - 4. 02. 2024 r.

1.Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki.

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

3. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy  chleb św. Agaty.

4. W przyszłą niedzielę  11 lutego jest Światowy Dzień Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele msza święta dla chorych z udzieleniem sakramentu  namaszczenia chorych  będzie w niedzielę  o godz. 10 00. Serdecznie  proszę o pomoc  chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

5. W tym tygodniu msze św. będą odprawiane: we wtorek,  środę,
czwartek i w piątek o godz. 17 00,  oraz w piątek o godz. 16 30.   W poniedziałek i w sobotę msza św. o godz. 8 30.

6.  
Intencje mszalne ......

7. Prasa katolicka – Gość Niedzielny  

8.  Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca do puszki zbieramy ofiarę na dach  budynku parafialnego . W każdą niedzielę przy wyjściu z kościoła można nabywać cegiełki na dach , które wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych w pierwszą niedzielę marca .

11. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzę bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiam również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.Ks.  Proboszcz Mirosław Konieczny  Tel. 605 369 838
                                                                                                                             
                                                                                 Ogłoszenia duszpasterskie     
4 niedziela zwykła 28. 01. 2024 r.


1. W  ubiegłym tygodniu w naszej parafii odbyła się peregrynacja kopii figury Matki Bożej Skrzatuskiej. Wszystkim, którzy uczestniczyli składam serdeczne podziękowanie. Niech Matka Boża Skrzatuska wyprasza nam Bożą opiekę i potrzebne Łaski .

2. W piątek  2 lutego -przypada  Święto Ofiarowania Pańskiego.To święto  przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci dzieciątka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. W tym dniu obchodzony jest – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się  za  tych wszystkich , którzy poszli za głosem powołania i poświęcili swoje życie wyłącznej służbi Bogu.
Msze św. w tym dniu o godz. 8 30 i  17 00 podczas których będą  poświęcone świece. Dzieciom komunijnym  będą poświęcone świece  na mszy św. o godz. 17 00. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy tradycyjny okres śpiewania kolęd oraz  świątecznego wystroju w kościołach.

3.Zakończyła się  wizyta duszpasterska -kolęda w naszej parafii . Kolęda dotyczyła jednej części parafii, w której jest 320 rodzin. Kolędę przyjęło  162 rodziny , nie przyjęło 158.  W przyszłym roku kolęda obejmie drugą część rodzin z naszej parafii.Wszystkim, którzy  przyjęli kolędę składam podziękowanie. Była to okazja,  do rozmowy i spotkania z rodzinami w naszej parafii. Dziękuję za miłe i serdeczne spotkania i  za rozmowy o naszych rodzinach, o wierze,  o naszej parafii,  o Kościele i o problemach  w których żyjemy. Była to również okazja, abyśmy mogli wspólnie  pomodlić się i pobłogosławić mieszkania. Pragnę serdecznie podziękować za złożone kolędowe ofiary oraz na inwestycje – na Dach budynku parafialnego oraz przelewane na konto parafialne. Fundusz na ten cel  wynosi obecnie 12 300 zł.

5. W tym tygodniu przypada  pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu  w piątek od godz. 16 00.   O godz. 17 00  msza św.  i nabożeństwo do NSJ.

6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 15 00.

7.  Msze św. w tym tygodniu :  W poniedziałek ,  piątek  i w sobotę o godz. 8 30 We wtorek , środę i   piątek o godz. 17 00. W czwartek mszy św. nie będzie.

8. Intencje mszalne ......

9. Prasa katolicka – Gość Niedzielny,  Mały Gość Niedzielny.

10. W każdą niedzielę przy wyjściu z kościoła można nabywać cegiełki na dach budynku parafialnego, które wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych w pierwszą niedzielę marca .

11. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzę bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiam również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.
Ks. Mirosław Konieczny proboszcz 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego