Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 
 

Ogłoszenia duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego - 28. 05. 2023 r.

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza Św. tego dnia o godz. 17 00.

3. W dzisiejszą niedzielę jest Rocznica Pierwszej Komunii św. na mszy św. o godz. 10 00.

4. W tym tygodniu jest Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W wystawienie Najś. Sakramentu od godz. 16 00 i okazja do spowiedzi św.

5. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne


6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej.

7. W przyszłą niedzielę , będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.


8. 17 czerwca odbędzie się długo oczekiwany przez nas wszystkich Festyn Parafialny. Cały dochód przeznaczony jest na zakup i montaż organów do naszego kościoła. Jak zwykle Wasza pomoc jest niezbędna i nieoceniona. Będą  rozprowadzane „cegiełki”. Każdy kupon- cegiełka bierze udział w losowaniu nagród adekwatnie do ich wartości. Te najcenniejsze, to np.; pobyt w Pensjonacie, kolacja w restauracji, Filharmonia, atrakcje Parku Wodnego w Redzikowie, Dolina Charlotty i inne ciekawe nagrody. Odbędą się również licytacje. Cegiełki - losy wyłącznie rozprowadzane są przez nasz CARITAS , po każdej Mszy świętej w przedsionku kościoła. Zaczynamy od dzisiejszej niedzieli i przez dwie kolejne niedziele oraz Boże Ciało. Na dzień Festynu potrzebne będą ciasta i sałatki do grilla. Serdecznie prosimy o przygotowanie ciast i sałatek, które będą sprzedawane przez Koło Gospodyń Wiejskich ,tak jak to bywało dawniej. Abyśmy owocnie spędzili ten nasz wspólny czas , zaplanowane są atrakcje dla najmłodszych i dzieci, typu; dmuchawce, zawody i występy artystyczne .
Serdecznie zapraszam wszystkich  do czynnego udziału w naszym festynie, jeśli ktoś ma jakieś propozycje na festyn, zapraszamy na , następne spotkanie organizatorów odbędzie się 7 czerwca o godz. 18 00.

9. Msze św. w tym tygodniu w naszym kościele: w poniedziałek , wtorek , środę, czwartek, i w piątek o godz. 17 00, sobotę msza św. o godz.8 30.  

10. Intencje mszalne .

11. Prasa katolicka - „Gość Niedzielny ”, „ Mały Gość Niedzielny ”

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.Ks. proboszcz Mirosław Konieczny

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e
Wniebowstąpienie Pańskie - 21. 05. 2023 r.1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie i  uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.  W przyszłą niedzielę jest uroczystość Zesłania Ducha św.

2. W sobotę, 20 maja, odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczynamy - Biały tydzień . Msze św. w Białym tygodniu dla dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17 00.

3. W przyszłą niedzielę jest Rocznica I Komunii św. na mszy św. o godz. 10 00. Spotkanie przygotowujące dla dzieci z Rocznicy – w poniedziałek o godz. 18 00. Spowiedź jest w czwartek o godz. 16 00.

4. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

5.  W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam na Mszę Świętą,  będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

6.  Festyn parafialny – 17 czerwca. Spotkanie przygotowujące jest we wtorek o godz. 18 00. Zapraszam Koło Gospodyń , Zespół Caritas, Rodziny Szensztackie, oraz Radę Sołecką, oraz osoby , które chcą pomóc w przygotowaniu. Dochód z Festynu przeznaczony będzie na zakup organów. W zorganizowaniu Festynu pomoże nam Gminny Ośrodek Kultury.

7.  Msze św. w tym tygodniu :od poniedziałku do piątku o godz.  17 00, w sobotę -   o godz. 8 30.

8.-Intencje mszalne.

9.  Prasa katolicka : Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,

10. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /
na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni, oraz przekazane na organy.

11. W nowym tygodniu niech Pan Bóg  błogosławi .

Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny


        O g ł o s z e n i a d u s z p a s t e r s k i e

V niedziela wielkanocna - 7. 05. 2023 r.1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.  

2. W najbliższą sobotę, 13 maja, jest wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, po mszy św. o godz. 17 00 będzie Nabożeństwo Fatimskie.

3. W tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Komunii św. po mszy św. o godz.17 00 : we wtorek po mszy św. o godz. 17 00  - kl. III a,  w środę  -  kl. III b, w piątek  kl. III

4.  Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 8 30,  wtorek, środę, czwartek , w piątek i w sobotę  o godz.  17 00.
 
5.  Intencje mszalne

6.  Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

7. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /
na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni. Oraz na organy / 29 tys .

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego